مدت زمان جواب سفارت آلمان

مدت زمان جواب سفارت آلمان چقدر است؟ما در این مقاله میخواهیم همه عوامل تاثیرگذار در مدت زمان جواب  سفارت آلمان را بررسی کنیم. با ما بمانید.

مقدمه

این سوال برای افرادی پیش می آید که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند. سفارت آلمان برای افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند ویزاهای مختلفی از جمله ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، ویزای ادغام خانواده ها، ویزای سرمایه گذاری، دوره های زبان آلمانی و غیره را انتخاب کرده است.

برای هر نوع ویزای صادر شده زمان مجاز اقامت در آلمان متفاوت است. به عنوان مثال برای افرادی که قصد دارند برای ادامه سفر به فرودگاه آلمان بروند ویزای نوع A   این کشور برای آنها صادر می گردد.

افراد دارای این نوع ویزا می توانند بیش از 48 ساعت در آلمان بمانند.علاوه بر این، این کشور گزینه های ویزا را برای متقاضیان در نظر می گیرد.

برای مثال می توان گفت ویزای کار در مقابل ویزای توریستی بیشتر اهمیت دارد و فرآیند رسیدگی کردن به آنها با سرعت بالاتری انجام می شود.

به طور کلی نمی توان زمان ثابتی برای دریافت پاسخ ویزای معتبر از سفارت آلمان مشخص کرد. به عبارت دقیق تر باید گفته شود که به طور خاص، تعداد زیادی از درخواست‌های با اولویت بالا می‌توانند بررسی و ارزیابی پرونده‌های با اولویت پایین را به تاخیر بیندازند.

لازم به ذکر است که سفارت آلمان دستورالعمل های روشنی برای رسیدگی به درخواست های ویزا دارد و مدت زمانی که در نهایت برای پاسخ مثبت یا رد درخواست لازم است چندان طولانی نیست. این مشکل فقط در موارد نادر قابل اصلاح است.

فهرست عناوین:

 • مراحل و مدت زمان جواب سفارت آلمان چگونه است؟
 • چگونه می توان پاسخ مثبت برای ویزا در سفارت آلمان دریافت کرد؟
 • چه کسانی بیشتر برای ویزای آلمان جواب مثبت می گیرند؟
 • مهمترین دلایل ریجکتی ویزای آلمان چیست؟
 • اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان شامل چه مراحلی می شود؟
 • ویزای آلمان چه مدت اعتبار دارد؟
 • آیا تمدید ویزای آلمان امکان پذیر است؟
 • جمع بندی

مراحل و مدت زمان جواب سفارت آلمان چگونه است؟

مراحل و مدت زمان جواب سفارت آلمان چگونه است؟
مراحل و مدت زمان جواب سفارت آلمان چگونه است؟

دریافت مراحل گرفتن ویزا نقش مهمی را در تعیین مدت زمان جواب سفارت آلمان ایفا می کند. مهم ترین مرحله برای افراد جهت دریافت ویزای آلمان، بررسی شرایط ویزا در وب سایت آلمان است. پس از آن متقاضیان می توانند برای ویزای آلمان اقدام کنند.

متقاضیان باید درخواست خود را به کنسولگری آلمان ارسال کرده و برای دریافت ویزای این کشور ثبت نام کنند. افراد می توانند با نزدیکترین سفارت خود تماس بگیرند و از آنها بخواهند شرایط اخذ ویزای آلمان را توضیح دهند. در زیر سایر مراحل لازم برای اخذ ویزای آلمان را ذکر می کنیم.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله بهترین شهر آلمان برای کار را مطالعه کنید.

فرم درخواست ویزای آلمان

این فرم از افراد می خواهد که مدت زمان اقامت خود در آلمان را بنویسند. به طور کلی دو گزینه برای فرم درخواست ویزای آلمان موجود می باشد. گزینه اول برای کسانی است که اقامت کوتاهی دارند و باید پس از مدتی به کشور خود بازگردند.

امکان دیگر مربوط به افرادی است که برای اقامت طولانی مدت به آلمان سفر می کنند.

مدارک لازم را تهیه کنید

افراد باید مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان را تهیه و در زمان مقرر مستقیماً به کنسولگری آلمان بیاورند.

گرفتن وقت از کنسولگری آلمان: بهتر است متقاضی نزدیکترین سفارت یا کنسولگری در این کشور را بیابد و برای دریافت ویزا از آنها وقت بگیرد.

مصاحبه ویزا

یکی از مهم ترین موارد اخذ ویزای آلمان مصاحبه ویزا می باشد در این صورت از افراد در مورد اهدافشان سوال می شود. لازم به ذکر است که پوشش و گفتار یک نامزد تاثیر زیادی دارد.

ارائه اطلاعات بیومتریک

پس از مصاحبه از افراد اثر انگشت گرفته می شود.

پرداخت هزینه درخواست ویزا

هزینه درخواست ویزا بر اساس هر کشور متفاوت است و این هزینه در زمان های مختلف تغییر می کند.

اخذ ویزای آلمان

پس از 15 روز کاری برای افراد پاسخ ویزا صادر می شود. اگر پاسخ موفقیت آمیز باشد، مردم می توانند به آلمان بروند. اگر متقاضیان برای اقامت طولانی مدت درخواست دهند، ممکن است بیش از 15 روز طول بکشد تا پاسخ ویزای خود را دریافت کنند.

پیشنهاد می کنیم از پست وقت سفارت آلمان برای جاب آفر دیدن کنید.

چگونه می توان پاسخ مثبت برای ویزا در سفارت آلمان دریافت کرد؟

چگونه می توان پاسخ مثبت برای ویزا در سفارت آلمان دریافت کرد؟
چگونه می توان پاسخ مثبت برای ویزا در سفارت آلمان دریافت کرد؟

همیشه احتمال دریافت پاسخ مثبت به درخواست ویزا یا رد سفارت آلمان وجود دارد. در صورتی که متقاضی مراحل قبل از ارسال درخواست و ثبت نام را انجام ندهد احتمال دریافت پاسخ منفی بسیار زیاد است.

بنابراین به متقاضیان توصیه می شود قبل از هر اقدامی اطلاعات لازم را از منابعی دریافت نمایند که معتبر هستند. همچنین باید برنامه ریزی عملکرد آینده خود را براساس توصیه های کارشناسان انجام دهند.

یکی از مواردی که متقاضیان ویزای آلمان باید به آن توجه کنند تکمیل مدارک لازم است. هرچه زمان بیشتری را برای جمع آوری اسناد صرف کنیدبه نتایج بهتری دست پیدا خواهید کرد. البته گاهی در تحقیقات سفارت آلمان اشتباهاتی صورت می گیرد و درخواست متقاضی به دلایل اشتباه رد می شود.

در این حالت فرصت به چالش کشیدن نتیجه و توضیح علل خطا فردی در نظر گرفته می شود. در این صورت متقاضی می تواند با ارائه مدارک کامل شرایط را بهتر توضیح دهد و نتیجه را به نفع خود تغییر دهد.

برای اینکه مدت زمان جواب سفارت آلمان طولانی نشود و پاسخ مثبت دریافت نمایید می بایست مدارک زیر را ارائه دهید.
 • مدارک اثبات تمکن مالی متقاضی

متقاضیان ویزای آلمان باید توانایی مالی خود را ثابت کنند. بانک باید این را به صورت کتبی تأیید کند تا ثابت کند که منابع مالی کافی دارید. سفارت حداقل اطلاعات مورد نیاز را به افراد می دهد. درخواست های فاقد مبلغ مناسب در حساب متقاضی قطعا رد خواهد شد.

 • ارائه گردش حساب بانکی متقاضی

گردش حساب بانکی شخص یکی از عوامل تاثیرگذار در دریافت پاسخ مثبت یا منفی سفارت است. به همین دلیل کسانی که می خواهند برای ویزای آلمان درخواست دهند باید از سه ماه قبل این مسئله را مورد توجه قرار دهند.

انجام دادن این کار باعث می شود تا برای خودتان شرایط لازم را جهت دریافت کردن پاسخ مثبت فراهم کنید.

 • ارائه ویزای قبلی و سابقه سفر متقاضی

با ارائه ویزای شینگن خود در صورت وجود و یا هر ویزای دیگری که با پاسپورت وی اخذ شده باشد، متقاضی می تواند موفقیت خود را در اخذ ویزای آلمان به میزان قابل توجهی افزایش دهد. البته لازم به ذکر است که ارائه این مدارک الزامی نیست.

 • ارسال دعوتنامه

در صورتی که فردی از طرف خانواده خود در آلمان دعوتنامه دریافت کند، اطلاعات متقاضی ویزا کاملا تایید شده و محل سکونت وی در مدت اقامت وی ​​در آلمان به وضوح بیان می شود. در مورد امکان صدور ویزا بسیار بالاست.

 این امر در مورد دعوت نامه های ارسال شده توسط کارفرمایان و شرکت های تخصصی نیز صادق است و کسانی که دعوت نامه نمایشگاه های برگزار شده در آلمان را دریافت کرده اند احتمالا موفق به دریافت ویزا می شوند.

پیشنهاد می کنیم از پست جاب سیکر اتریش دیدن کنید.

چه کسانی بیشتر برای ویزای آلمان جواب مثبت می گیرند؟

در واقع همه کسانی که برای ویزای آلمان درخواست داده اند، مراحل مربوط به این پروسه را می دانند. شاید از دیدگاه برخی متقاضیان مشخص نباشد که چرا یک نفر قبول می شود و دیگری مردود می شود.

 اما با کمی فکر کردن مشخص می شود که علت اصلی قبول شدن یک شخص یا رد شدن او چه چیزی است.

چگونگی پرکردن فرم و ارائه مدارک، آماده شدت در روز مصاحبه، ارائه اطلاعات کافی در مورد دلایل درخواست متقاضی و حتی اطلاعات مربوط به ظاهر فرد می تواند در مدت زمان جواب سفارت آلمان و دریافت پاسخ مثبت برای ویزای آلمان موثر باشد.

 نحوه برخورد با افرادی که به موقع در مصاحبه حاضر می شوند و از نظر ظاهری آراسته هستند با افرادی که فاقد این ویژگی ها می باشند یکسان نیست. این یک دیدگاه مهم است که اغلب نادیده گرفته می شود.

 سهل انگاری در این امر منجر به نگاه منفی به موضوع می شود. همچنین قبل از تاریخ مصاحبه متقاضیان باید آمادگی ذهنی لازم را داشته باشند و به سوالات مطرح شده پاسخ صحیح ارائه دهند. توضیح دقیق دلایل سفر و هدف متقاضی می تواند به دریافت پاسخ مطلوب ویزا کمک کند.

متقاضیان ویزا بهتر است مدارکی را برای ارسال به سفارت در سطح بالایی آماده کنند. متقاضیانی که حداقل شرایط را داشته باشند شانس بیشتری برای دریافت پاسخ منفی خواهند داشت.

مهمترین دلایل ریجکتی ویزای آلمان چیست؟

مهمترین دلایل ریجکتی ویزای آلمان چیست؟
مهمترین دلایل ریجکتی ویزای آلمان چیست؟

هنگامی که متقاضیان برای ویزای آلمان اقدام می کنند ممکن است درخواست آنها رد شود. شاید افسر ویزا وقت زیادی برای توضیح رد ویزای آلمان نداشته باشد. بنابراین افراد قبل از درخواست ویزا باید دلایل رد ویزای آلمان را بدانند.

 در این بخش از مطلب مدت زمان جواب سفارت آلمان مهمترین دلایل رد شدن ویزای آلمان را بیان می کنیم.

ارائه دادن پاسپورت نامعتبر، عدم ارائه بیمه درمانی یا سلامت توسط فرد، به پایان رسیدن مدت اقامت، عدم ارائه گواهی نداشتن سو پیشینه، ارائه دادن مدارک هویتی ناقص، عدم اثبات هدف اصلی از مهاجرت به آلمان، عدم ارائه گواهی هایی مانند ازدواج یا تولد و عدم اثبات توانایی مالی به عنوان مهمترین دلایل ریجکتی درخواست ویزای آلمان به شمار می آیند.

به خاطر داشته باشید که اگر یکی از این موارد ناقص باشد احتمال ریجکت شدن ویزای آلمان زیاد است.

اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان شامل چه مراحلی می شود؟

اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان شامل چه مراحلی می شود؟
اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان شامل چه مراحلی می شود؟

شما حق دارید در مهلت اعلام شده توسط سفارت اعتراض کنید. اعتراض نامه را طبق فرمت درج شده توسط سفارت در سایت دانلود کنید. این نامه را به زبان انگلیسی یا آلمانی پر کنید و در پایان آن را امضا کنید. اسنادی را به نامه ضمیمه کنید که نشان دهنده رد غیر موجه درخواست شما باشد.

در آن صورت اعتراض شما توسط شخص دیگری مورد ارزیابی قرار می گیرد و در صورت عدم ارسال اعتراض در مهلت تعیین شده به اعتراض شما رسیدگی نخواهد شد پس به مهلت اعتراض توجه کنید.

بسیاری از افراد این سوال را مطرح می کنند که چند روز طول می کشد تا ویزای آلمان را دریافت کنیم؟ در پاسخ باید گفت مدت زمان اخذ ویزای آلمان بستگی به نوع ویزا دارد. البته از این نظر تعداد افرادی که برای ویزای آلمان اقدام می کنند نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

هر چه تعداد متقاضیان بیشتر باشد، پاسخ ویزای آنها طولانی تر خواهد بود. به طور کلی، متقاضیان ویزای دکترا باید بیش از یک سال برای پاسخ به ویزا منتظر بمانند. ویزای ملحق شدن به خانواده نیز به دلیل تعداد زیاد متقاضی حداقل 6 ماه طول می کشد.

 پاسخ ویزای کار نیز ممکن است تا یک سال طول بکشد. ویزای توریستی زمان زیادی نمی برد و پاسخ ویزا می تواند بعد از یک ماه آماده گردد.

ویزای آلمان چه مدت اعتبار دارد؟

اعتبار ویزای آلمان وابسته به نوع ویزا می باشد. برای مثال حداکثر مدت اقامت برای ویزای توریستی سه ماه است. سفارت آلمان در ایران می تواند به متقاضیان بگوید که فرد مورد نظر چه مدت ممکن است در آلمان بماند.

 بین مدت زمان ویزا و مدت اقامت تفاوت وجود دارد. اعتبار ویزای آلمان به اولین تاریخی که مهاجر وارد آلمان می شود و آخرین روز خروج آنها اشاره دارد. مدت اقامت زمانی که مهاجر اجازه اقامت در آلمان را دارد.

ویزای جاب سیکر سوئد دارای چه شرایطیست؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک آن کلیک نمایید.

آیا تمدید ویزای آلمان امکان پذیر است؟

ویزای آلمان فقط در موارد خاص قابل تمدید است. مقامات آلمانی ویزا را تمدید می کنند. مدارک معتبر برای تمدید ویزا مورد نیاز است.

این مدارک و دلایل باید بتواند افسر ویزا را متقاعد کند. ویزای آلمان تنها با شرایط زیر قابل تمدید است.

تمدید ویزا در صورت بیماری

اگر فردی به دلیل بیماری در بیمارستان بستری است، می تواند برای تمدید ویزا اقدام کند. در این صورت باید از بیمارستان گواهی گرفت و به اداره مهاجرت فرستاد. اگر شخصی این گواهی را شخصا به اداره مهاجرت ببرد، می تواند ویزای خود را تمدید کند.

اکسپدایت چیست؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک آن کلیک نمایید.

تمدید ویزا در شرایط عادی

در شرایط عادی افراد می توانند ویزای خود را تمدید کنند. به دلایل آنها، لازم است مدارک لازم را به اداره مهاجرت ببرید و فقط برای تمدید ویزا اقدام کنید.

تمدید ویزا در صورت نیاز

این شرایط برای شخصی اعمال می شود که توسط شخصی دعوت شده و با آن شخص دعوت نامه ای به اداره مهاجرت ارسال کرده است.

جمع بندی

به دلیل وجود شرایط و دلایل زیادی مانند درخواست خیلی زیاد جهت مهاجرت به آلمان مدت زمان جواب سفارت آلمان و تعیین وقت سفارت و مصاحبه در این کشور امکان دارد طول بکشد. افرادی که در سیستم نوبت دهی ثبت نام می کنند باید مدت زیادی منتظر بمانند تا برای آنها وقت مصاحبه برنامه ریزی شود.

البته برای برخی از موارد خاص از قبیل ویزای پزشکی یا ویزای بشردوستانه زمان مصاحبه سریعتر از سایر موارد به افراد داده می شود.

همچنین باید ذکر کنیم که در بسیاری از موارد در مدت 5 روز کاری زمان مصاحبه به افراد داده می شود. مورد دیگری که سفارت در کوتاه ترین زمان برای مصاحبه وقت می دهد درخواست برای رویداد شینگن است.

در پایان توصیه می کنیم، جاب آفر اتریش را مطالعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top