اکسپدایت چیست

در این مقاله می خواهیم درباره اکسپدایت چیست با شما صحبت کنیم و اطلاعات دقیقی در این باره ارائه بدهیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مقدمه

مسافرت به کشورهای دیگر یکی از بحث های متداول میان افراد می باشد. احتمال دارد کسانی که قصد مسافرت دارند دلایل گوناگونی برای انجام این کار داشته باشند.

چیزی که مهم است مدت زمان سفر می باشد که ممکن است به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت و دائم یا مهاجرتی صورت بگیرد. قبل از انتخاب مقصد و درخواست سفر یا مهاجرت باید از قوانین آن اطلاعات دقیقی به دست بیاوید و شرایط آن ها را مطالعه کنید.

قانون هیچ کشوری با کشورهای دیگر برای مسافرین یا مهاجرین خارجی مشابه نیست؛ به همین خاطر باید قوانین کشورهای مورد نظر را به گونه ای جداگانه مطالعه کنید. یکی از مراحل مهم مسافرت یا مهاجرت به سایر کشورها اکسپدایت می باشد.

برای اینکه بدانید اکسپدایت چیست در ادامه مقاله همراه ما باشید.

پیشنهاد می کنیم مقاله جاب آفر سوئد را مطالعه نمایید.

همچنین در این مطلب به بررسی موضوعات زیر خواهیم پرداخت که عبارت اند از:

 • مقدمه
 • اکسپدایت چیست؟
 • مراحل اکسپدایت چیست؟
 • انواع وقت اکسپدایت کدام اند؟
 • مزایا و معایب وقت آنلاین و حضوری چیست؟
 • چه مدارکی برای دریافت اکسپدایت لازم می باشد؟

اکسپدایت چیست

اکسپدایت چیست
اکسپدایت چیست

انجام مهاجرت یا مسافرت به سایر کشورها از فعالیت های متداول میان اشخاص می باشد و این کار به هر دلیلی می تواند صورت بگیرد، اما در وهله اول باید ویزای کشور مقصد را تهیه نمایند.

برای دریافت ویزا نیز حضور در سفارت همان کشور لازم و ضروری می باشد تا بتوانند فعالیت های مهم جهت اخذ ویزا را به انجام برسانند مانند: تحویل مدارک، مراحل انگشت نگاری، مصاحبه حضوری و… اما برای انجام چنین کارهایی باید از قبل یک برنامه ریزی دقیق و منظم انجام بدهید تا از عهده انجام کارها بربیابید.

 به عنوان مثال گرفتن وقت قبلی از سفارت کشور مقصد یکی از مهم ترین اقدامات جهت دریافت ویزا می باشد. شما بدون گرفتن وقت یا نوبت مصاحبه اجازه انجام کارهای ویزا را نخواهید یافت.

 چون تعداد متقاضیان به شدت زیاد می باشد و اگر هر شخصی بدون در نظر گرفتن نوبت قبلی بخواهد به سفارت هجوم بیاورد تا کار او زودتر انجام بگیرد قطعا بی نظمی و مشکلاتی مانند هرج و مرج ایجاد خواهد شد.

بنابراین افراد ملزم به دریافت وقت قبلی از سفارت ها هستند تا ارزیابی پرونده ها و گرفتن مصاحبه از آن ها به راحتی صورت بگیرد. نوع ویزا در اینجا اهمیت چندانی ندارد، چون برای گرفتن ویزای موقت یا دائم مراحل مشابه باید طی شود.

مانند: ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای دائمی و…! پس قبل از هر گونه اقدامی باید از سفارت ها نوبت مصاحبه بگیرید و در موعد مقرر در آنجا حضور پیدا کنید تا رسیدگی به درخواست شما آغاز شود.

در طی انجام این مراحل با استفاده از اکسپدایت قادر خواهید بود روند پیش رفتن مراحل را تسریع ببخشید. با دریافت اکسپدایت این مسئولیت به گردن شما می افتد که در یک بازه زمانی خاص در محل ملاقات که سفارت کشور مقصد می باشد حضور پیدا کنید.

پس از آن انجام اقدامات قانونی دریافت ویزا برای شما به سادگی شروع می شود. در واقع وقت سفارت همان اکسپدایت است که تاثیر بسزایی در در تسریع فرآیند مسافرت یا مهاجرت شما می گذارد. شما باید پس از گرفتن اکسپدایت در همان تاریخ و ساعت گفته شده به سفارت کشور مقصد رجوع نمایید.

ممکن است در کنار مطالعه این مقاله، مطالعه  جاب آفر آلمان نیز به افزایش اطلاعات شما کمک کند.

مراحل اکسپدایت چیست؟

مراحل اکسپدایت چیست؟
مراحل اکسپدایت چیست؟

اکنون که با جواب سوال اکسپدایت چیست آشنا شدید بهتر است مراحل آن را نیز یاد بگیرید؛ وقت گرفتن از سفارت به نوعی اکسپدایت محسوب می شود.

کشور مقصد نیز اهمیت چندانی ندارد، چون این مرحله برای گرفتن ویزا قطعا باید طی شود و همه متقاضیان نمی توانند در انجام آن کوتاهی کنند. همچنین مراحل اکسپدایت عبارت اند از:

 • انتخاب کشور مقصد

در فرآیند دریافت اکسپدایت لازم کشور مورد نظر خود را تعیین کنید. این مورد یکی از مهم ترین اقدامات جهت اخذ اکسپدایت می باشد.

قبل از گرفتن وقت سفارت باید اطلاعات شما درباره کشور مقصد، گرفتن ویزا و شرایط آن تکمیل باشد و به صورت دقیق از شرایط آن آگاهی داشته باشید؛ زیرا همه کشورها در قوانین خود دارای گوناگونی های بسیاری می باشند و در این رابطه با هم هماهنگی زیادی ندارند.

 • دریافت وقت از سفارت

اکنون که مراحل گفته شده را با موفقیت پشت سر گذاشتید و فرآیند انتخاب مقصد به همراه یادگیری قوانین آن را به انجام رساندید باید فعالیت های مورد احتیاج در راستای دریافت وقت از سفارت کشور مورد نظر شروع کنید.

 تمام توجه اکسپدایت به همین موضوع می باشد. برای همین سبب می شود تا افراد در قبال وقتی که دریافت می کنند احساس مسئولیت کنند و به موقع در مکان های گفته شده حضور بیابند تا روند گرفتن ویزا بدون هیچ اختلالی ادامه پیدا کند.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله وقت سفارت آلمان برای جاب آفر را مطالعه کنید.

 • حضور در سفارت

حال که اکسپدایت خود را دریافت کردید و در انتظار روز مصاحبه خود هستید بهتر است در تکمیل پرونده و مدارک خود ممارست کنید تا بتوانید به موقع آن ها را برای مسئولان مربوطه ارسال کنید.

همان طور که گفتیم قوانین کشورها در پذیرفت مهاجران و مسافران متفاوت است، پس مدارکی که از شما طلب می کنند قطعا یکسان نیست. اگر در این موقعیت با یک وکیل کاربلد یا کارشناس توانا مشورت کنید کارهای ویزای شما با شتاب بالاتری پیش خواهد رفت.

چون راهنمایی و راه حل های آن ها برای شما بسیار کارساز می باشد. شرایط تحویل ویزا احتمال دارد در تعدادی از کشورها آسان تر گرفته شود، یا تعدادی دیگر برای قبولی شما حساسیت بیشتری به خرج بدهند. برای مثال اگر کشور انتخابی شما جزو اروپا و پیمان شینگن باشد ویزای شینگن به شما تعلق می گیرد.

بنابراین با این ویزا به راحتی می توانزد به سایر کشورهایی که جزو پیمان شینگن هستند سفر کنید و نیازی به اخذ ویزای جدید نداشته باشید. البته در این صورت شرایط گرفتن ویزا مقداری سخت تر و متفاوت تر خواهد بود.

شما در حال خواندن مقاله اکسپدایت چیست هستید. در ادامه مقاله اکسپدایت چیست با ما همراه باشید.

انواع وقت اکسپدایت کدام اند؟

انواع وقت اکسپدایت کدام اند؟
انواع وقت اکسپدایت کدام اند؟

می توانید یکی از شیوه های حضوری و آنلاین برای گرفتن نوبت انتخاب کنید. البته وجود سفارت خانه ها در کشور ما سبب شده است تا اشخاص گوناگون برای گرفتن وقت به سادگی به آنجا رجوع کنند و کار خود را به انجام برسانند.

همچنین با یک جستجوی ساده می توانید وارد سایت سفارت خانه شوید و به صورت آنلاین اکسپدایت مصاحبه خود را به اتمام برسانید. در ضمن اگر کشور مقصد شما در کشور مبدا سفارت خانه ای نداشته باشد مجبور هستید که از طریق سفارت خانه های موجود در کشورهای همسایه نوبت حضوری بگیرید.

 پس باید به آن کشور مسافرت کنید، وقت سفارت بگیرید و به کشور خود بازگردید، مدارک خود را آماده سازی کنید و دوباره در روز اکسپدایت سفر مجددی به کشور همسایه داشته باشید که به نوعی اضافه کاری می باشد و وقت زیادی از شما می گیرد.

مانند: کشور امریکا، کانادا و انگلیس. در این صورت پیشنهاد ما به شما به کار گیری شیوه آنلاین می باشد تا اتلاف وقت کمتری داشته باشید و با موفقیت نوبت مصاحبه بگیرید. البته هزینه هایی نیز برای اخذ اکسپدایت نیز باید بپردازید.

 تا حضور به موقع در سفارت را سرسری نگیرید و به موقع در محل قرار حاضر شوید. در این مورد هم می توانید از شیوه های آنلاین یا حضوری کمک بگیرید و مبالغ تعیین شده را پرداخت کنید.

لطفا از پست جاب آفر ایتالیا دیدن کنید.

حال که شیوه های اخذ نوبت را یاد گرفتید بهتر است با انواع اکسپدایت نیز آشنا شوید که در ۲نوع می باشند و عبارت اند از:

 • اکسپدایت فوری

احتمال دارد چنین نوبت هایی در یک سری مواقع خاص صادر شود. بیشتر در موقعیت هایی از آن استفاده می شود که متقاضیان می خواهند هر چه سریع تر به کشور مقصد جابه جا شوند. البته اگر پای موضوعات کاری یا مواردی همانند آن در میان باشد، قطعا دریافت وقت سفارت فوری و اخذ سریع ویزا خوشایند افراد خواهد بود.

در این صورت امکان استفاده از این شیوه بسیار بالا می رود و فرد می تواند با امید بیشتری درخواست این شیوه را برای مسئولان ارسال کند. همچنین دریافت نوبت در چنین موقعیت هایی نیازمند خرج کردن هزینه های بیشتری نیز می باشد.

بهتر است فقط در مواقعی که واقعا نیاز به این شیوه فوری دارید از آن بهره مند شوید و هزینه لازم را پرداخت کنید، چون زمان ارزش بسیار بالایی دارد و باید به نحو احسنت از آن استفاده شود.

 البته قبل از انتخاب این روش مطمئن شوید که آماده سازی تمامی مدارک شما به پایان رسیده است!

 • وقت اکسپدایت عادی

حال که با اکسپدایت فوری آشنا شدید بهتر است در مورد اکسپدایت عادی نیز اطلاعات بیشتری به دست بیاورید تا هنگام انتخاب هر کدام راحت تر تصمیم خود را اعلام کنید. اولین چیزی که باید بگوییم در ارتباط با زمان می باشد.

چون در این روش باید بازه زمانی بیشتری را در انتظار بمانید تا روز قرار شما با سفارت از راه برسد. اگر هیجگونه عجله ای برای گرفتن ویزا ندارید می توانید از این شیوه استفاده کنید و در حین انتظار تا روز اکسپدایت باقی کارهای مدارک و پرونده خود را به انجام برسانید.

با استعمال این شیوه فرصت زیادی در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید اسناد و مدارک خود را با دقت بیشتری ارزیابی نمایید و در صورت کمی و کاستی اقدامات لازم برای تکمیل نمودن آن ها را به پایان برسانید.

پیشنهاد می کنیم مقاله مدت زمان جواب سفارت آلمان را مطالعه نمایید.

مزایا و معایب وقت آنلاین و حضوری چیست؟

مزایا و معایب وقت آنلاین و حضوری چیست؟
مزایا و معایب وقت آنلاین و حضوری چیست؟

با انتخاب وقت آنلاین دیگر لازم نیست وقت زیادی را صرف مراجعه حضوری به سفارت خانه ها کنید.

به خصوص که برخی کشورها در کشور ما اصلا سفارت خانه ای برای مراجعه ندارند. پس باید یک کشور همسایه را مشخص کرده و پس از مسافرت به سفارت خانه های آنجا مراجعه کنید.

که وقت و انرژی بسیاری را از متقاضیان می گیرد. در حالی که می توانند به راحتی با اخذ نوبت آنلاین و مقداری انتظار کشیدن به اهداف خود برسند. در ضمن اگر وقت و انرژی را فاکتور بگیریم از نظر هزینه ای نیز به نوعی ضرر به حساب می آید.

زیرا به جای یک مسافرت و انجام مصاحبه باید دوبار این کار را انجام بدهید و متعاقبا به صورت دوبرابری هزینه کنید. بهینه سازی زمان، صرفه جویی در هزینه ها و پیشگیری از مسافرت به کشور همسایه از مزیت های اساسی وقت آنلاین می باشد.

چون به سادگی وبسایت سفارت را باز می کنید، نوبت خود را ثبت می کنید و سپس توسط درگاه های بانکی هزینه آن را پرداخت کرده و به همین سادگی به مرحله انتظار تا روز اکسپدایت وارد می شوید. همچنین گفتن این نکته الزامی است که با گرفتن نوبت از طریق آنلاین بررسی پرونده شما سریع تر انجام خواهد گرفت.

در ضمن قادر خواهید بود مدارک خود را در این روش به راحتی ویرایش نمایید. اما احتمالا با دریافت وقت حضوری فرآیند اتمام مراحل گرفتن ویزا طولانی تر از نوبت آنلاین باشد. لطفا تا انتهای مقاله اکسپدایت چیست همراه ما باشید تا پاسخ این سوال را به خوبی دریافت کنید.

چه مدارکی برای دریافت اکسپدایت لازم می باشد؟

چه مدارکی برای دریافت اکسپدایت لازم می باشد؟
چه مدارکی برای دریافت اکسپدایت لازم می باشد؟

برای گرفتن وقت سفارت باید مدارک متفاوتی را حاضر نمایید. چون هر کشوری قوانین متعددی در این حوزه دارد و همه چیز به قوانین کشور انتخابی شما بستگی خواهد داشت، پس از تعیین کشور مقصد مشخص می شود که چه مدارکی را باید آماده سازی کرده و سپس ارائه نمایید.

پس باید قبل از اکسپدایت و اقدامات دیگر راجع به آن ها تحقیقات لازم را انجام بدهید تا وقت کمتری از شما گرفته شود؛

همچنین در زیر به صورت کلی به برخی از مدارک ضروری اشاره می کنیم که عبارت اند از:

 • تمامی مدارک هویتی شما باید از قبل تکمیل و آماده ارایه به سفارت باشد. مانند: شناسنامه- کارت ملی- پاسپورت معتبر- سند ازدواج(البته در صورتی که متاهل هستید)- عکس پرسنلی و…
 • همان طور که می توانید توانایی مالی اهمیت فراوانی دارد. پس باید نشان دهید که می توانید از پس مخارج خود در کشورهای دیگر بربیایید، احتمالا پرینت گردش حساب ۶ماه اخیر را از شما طلب کنند و یا اسنادی مانند سند زمین، ملک و … بخواهند.
 • نوع ویزای درخواستی شما نیز در ارائه مدارک مهم قلمداد می شود. پس احتمالا مدارک شغلی شما را نیز طلب کنند مثلا: فیش حقوقی، ارائه پروانه کسب، گواهی اشتغال ، بیمه و…
 • اگر قصد دریافت ویزای کار یا تحصیلی را دارید. باید اسناد و مدارکی که در ارتباط با آن ها می باشد تهیه کنید.
 • مدارک سفر نیز برای دریافت وقت سفارت جزو ضروریات می باشد مانند: واچر هتل، بلیط های رفت و برگشت هواپیما، بیمه مسافرتی، دعوتنامه و… توجه به این موضوع الزامی است که ارائه مدارک باید همراه با تاریخ سربرگ رسمی باشد. تمامی مدارک باید به صورت رسمی و با اعتبار بالا تحویل داده شوند.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست جاب آفر  دیدن کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top