وقت سفارت آلمان برای جاب آفر

ما در این مقاله به موضوع اصلی مقاله یعنی وقت سفارت آلمان برای جاب آفر خواهیم پرداخت که جز مهمترین اقدام برای دریافت ویزای کاری است. بنابراین تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مقدمه

اشتغال در کشورهای مختلف و مطرح دنیا، جز مسائل رایج و با اهمیت در بین مردم کشور ما می باشد. زیرا بسیاری از ایرانیان در تلاش هستند که بتوانند اقدام به مهاجرت کاری به برخی از کشورهای اروپایی یا آمریکایی نمایند.

پیشرفت شغلی و افزایش درآمد و زندگی راحت تر، آرزوی هر فردی می باشد و بسیاری از افراد، محقق شدن چنین آرزوهایی را در مهاجرت به خارج از کشور می بینند.

کشورهای مختلف در دنیا وجود دارد که می تواند برای اشتغال و زندگی مناسب باشد که از جمله بهترین این کشورها، کشور آلمان می باشد.

آلمان جز مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا از نظر مهاجرت کاری می باشد و هر ساله ایرانیان بسیار زیادی اقدام به مهاجرت به آلمان از طریق کار می نمایند.

لازمه ورود به خاک کشور آلمان از طریق اشتغال به کار، اخذ ویزای کاری این کشور می باشد. همچنین دولت این کشور برای افراد متقاضی کار در آلمان شرایط مختلفی را پیش روی آنان قرار داده است.

که یکی از این موارد، مربوط به جاب آفر آلمان می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی جاب آفر آلمان و نحوه اخذ ویزای این کشور بپردازیم.

همچنین به موضوع اصلی مقاله یعنی وقت سفارت آلمان برای جاب آفر خواهیم پرداخت که جز مهمترین اقدام برای دریافت ویزای کاری این کشور محسوب می شود. بنابراین تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 پیشنهاد می کنیم مقاله جاب سیکر اتریش نیز مطالعه نمایید.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:
 1. جاب آفر آلمان چیست؟
 2. وقت سفارت آلمان برای جاب آفر چگونه است؟
 3. مراحل وقت سفارت آلمان برای جاب آفر چیست؟
 4. نکات لازم در خصوص وقت سفارت آلمان برای جاب آفر چیست؟
 5. وقت سفارت آلمان فوری چیست؟
 6. زمان تقریبی وقت سفارت آلمان برای جاب آفر چقدر است؟
 7. مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان برای جاب آفر چیست؟
 8. چه شغل هایی می توانند از طریق جاب افر ویزای کاری آلمان دریافت کنند؟
 9. روش‌های دریافت جاب آفر آلمان چگونه است؟

جاب آفر آلمان چیست؟

""></h6

لازمه دریافت چنین ویزایی، این است که به سفارت آلمان مراجعه کرد و با در دست داشتن نامه جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی، اقدام به اخذ ویزای این کشور نمود.

اما یکی از مهمترین مراحل در زمان قبل از ورود به سفارت آلمان، اخذ نوبت و وقت سفارت آلمان می باشد تا بتوان در موعد و زمان مقرر به سفارتخانه آلمان مراجعه کرد و بصورت منظم و درست به تشکیل پرونده و مراحل اداری اخذ ویزای جاب آفر آلمان پرداخت.

ما در ادامه مقاله به بررسی این موضوع یعنی وقت سفارت آلمان برای جاب آفر، می پردازیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله بهترین شهر آلمان برای کار را مطالعه کنید.

وقت سفارت آلمان برای جاب آفر

"وقت

از مهمترین مراحل در خصوص اخذ ویزای جاب آفر کشور آلمان این است که در ابتدا اقدام به نوبت گیری سفارت نمود. از آنجایی که تقاضای مهاجرت به آلمان در بین ایرانیان زیاد است و همین موضوع باعث افزایش حجم پرونده های مهاجرتی شده است.

اهمیت نوبت گیری سفارت آلمان بسیار بالاست تا بتوان در موعد و زمان مقرر به سفارت آلمان مراجعه کرد و اقدامات قانونی را برای اخذ ویزای جاب آفر آلمان انجام داد.

اولین اقدام در این خصوص این است که متقاضی، حتما نامه پذیرش شغلی از کارفرمای آلمانی کسب کرده باشد و در واقع پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشد تا بتواند اقدام به وقت سفارت آلمان برای جاب آفر نماید.

با داشتن نامه پذیرش شغلی یا همان جاب آفر می توان از دو روش برای گرفتن وقت سفارت آلمان استفاده کرد.

اولین روش استفاده و کمک گرفتن از شرکت های مهاجرتی که کارشناسان آنان، راهنمایی های لازم را در خصوص وقت سفارت آلمان خواهند کرد.

اقدامات نوبت گیری را انجام می دهند و دومین راه، خود فرد شخصا اقدام به وقت سفارت آلمان برای جاب آفر نماید که از طریق سایت سفارتخانه آلمان امکان پذیر خواهد بود. توصیه ما این است که در صورت نداشتن تجربه در این خصوص، از شرکت های مهاجرتی استفاده کنید تا روند درستی را در پیش گیرید.

برای دریافت وقت سفارت آلمان برای جاب آفر، می توان بصورت آنلاین اقدام به دریافت نوبت نمود. بعد از مراجعه به سایت سفارت آلمان و تشکیل حساب کاربری در داخل سایت، می توان وارد بخش حساب کاربری خود شد و در آنها نوع درخواست وقت سفارت را اعلام کرد که می تواند گزینه ویزای کاری و جاب آفر آلمان را انتخاب نمود.

بعد از انجام چندین مرحله، نوبت متقاضی تعیین خواهد شد و فرد لازم است در موعد و زمان مقرر به سفارت آلمان مراجعه نماید و مراحل تشکیل پرونده خود را برای اخذ ویزای جاب آفر آلمان انجام دهد.

مراحل وقت سفارت آلمان برای جاب آفر

"مراحل

 • ساخت حساب کاربری در سایت سفارت آلمان و ورود به بخش حساب کاربری و واریز مبلغی مشخص برای رزرو نوبت سفارت
 • بعد از واریز وجه لازم است اطلاعات شخصی و هویتی مانند اطلاعات تماس، ایمیل و … در سایت درج شود.
 • بعد از انجام مراحل فوق، نوبت رزرو شده مشخص خواهد شد. لازم به گفتن است که ممکن است بین 2 الی 4 ماه طول بکشد تا وقت سفارت آلمان برای جاب آفر فرا برسد، بنابراین بهتر است زمان مناسبی را برای تعیین وقت انتخاب کنید
 • بعد از مشخص شدن زمان دقیق وقت ملاقات، لازم است در موعد مقرر به سفارت آلمان مراجعه نمایید. در صورتی که قصد دارید قرار ملاقات خود را لغو کنید، می تواند تا 3 روز از قبل از موعد وقت سفارت، اقدام به این کار نمایید. بعد از لغو قرار ملاقات، مبلغ واریز شده به حساب شما برگشت خواهد خورد.

نکات لازم در خصوص وقت سفارت آلمان برای جاب آفر

"نکات

لازم است نکاتی را در خصوص وقت سفارت آلمان برای جاب آفر مورد توجه قرار داد. همچنین در زمان حضور در سفارت آلمان لازم است مدارک مورد نیاز را تهیه نمایید تا بدون نقص مدرک به سفارت آلمان مراجعه کنید تا دچار مشکلاتی مانند نقص مدارک و یا پرداخت هزینه های اضافی نشوید.

از جمله نکات لازم در این خصوص عبارتند از:
 • از نکات لازم در خصوص قبل از ورود به سفارت آلمان این است که فرم های مربوط به درخواست ویزای جاب آفر تهیه نمایید و با دقت اقدام به تکمیل آن کنید. انجام این امور را می توانید به فرصت انجام دهید و از ارائه اطلاعات نادرست در فرم خودداری نمایید.
 • انجام مراحلی مانند عکس بیومتریک و مراحل انگشت نگاری از اهمیت زیادی برخوردار است. برای تهیه عکس می توانید در سایت سفارت آلمان از تعداد عکس و ابعاد استاندارد آن با خبر شوید و سپس اقدام به گرفتن عکس کنید و در زمان رزرو نوبت در سایت بارگزاری نمایید.
 • از آنجایی که سفارت آلمان در تهران فعالیت دارد، مزیت این امر این است که می توانید پاسپورت دارای اعتبار خود را به سفارت پست کنید تا روند اداری شما به درستی انجام شود.
 • تهیه و تکمیل مدارک هویتی، تحصیلی و شغلی در خصوص اخذ ویزای جاب آفر آلمان الزامی است و لازم است تمامی مدارک ترجمه رسمی شده باشد که این امور را می تواند به دارالترجمه های رسمی سپرد تا بصورت رسمی و قانونی، ترجمه مدارک صورت گیرد.
 • برخی از افراد می توانند سرویس اطلاع رسانی سفارت آلمان را فعال کنند که این سرویس می تواند از طریق ایمیل، پیامک و یا تماس تلفنی باشد که در سرویس ایمیل، نیازی به پرداخت هزینه نیست. اما در سرویس پیامک یا تماس، لازم است مبلغی بابت فعال سازی این سرویس ها پرداخت نمایید.
ادامه مطلب>>
 • زمانی که اقدام به وقت سفارت آلمان برای جاب آفر شد، لازم است در خصوص بیمه سلامت سفر اقدامات لازم صورت گیرد. که این قانون برای کشورهای عضو شینگن کاربرد دارد. افرادی که فاقد بیمه سلامت سفر باشند، نمی توانند ویزای کشورهای شینگن از جمله آلمان را کسب کنند. بنابراین لازم است تا زمان رسیدن وقت سفارت، اقدام به تهیه بیمه سلامت در مورد سفر خود نمایید.

وقت سفارت آلمان فوری

وقت سفارت آلمان فوری
وقت سفارت آلمان فوری

نوع دیگری از وقت سفارت برای آلمان وجود دارد که وقت سفارت فوری نامیده می شود. اما نکته قابل توجه در این خصوص این است که افراد متقاضی ویزای کاری کشور آلمان اعم از جاب آفر و …، نمی توانند از وقت سفارت فوری استفاده کنند.

صرفا برای افرادی که مشکلات پزشکی و درمانی دارند صادر می شود تا چنین افرادی بتوانند بصورت فوری به آلمان مراجعه کنند و اقدامات درمانی خود را انجام دهند.

بنابراین توصیه می شود فریب افراد سودجو در برخی از شرکت های مهاجرتی را نخورید. بسیاری از این افراد، به متقاضیان مشاوره نادرست ارائه می دهند و به آنها می گویند که امکان وقت سفارت فوری المان برای ویزای جاب آفر وجود دارد.

که چنین امری کاملا اشتباه است و طبق قانون کشور آلمان وقت سفارت فوری برای چنین ویزاهایی وجود ندارد و لازم است در زمانی کافی اقدام به وقت سفارت عادی آلمان نمود. 

زمان تقریبی وقت سفارت آلمان برای جاب آفر

"زمان

همانطور که در بخشی از مقاله گفته شد، میزان متقاضیان مهاجرت به کشور آلمان مخصوصا ایرانیان بسیار زیاد است. همین موضوع باعث طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده ها خواهد شد. حتی در نوبت دهی سفارت هم تاثیرگذار خواهد بود.

زمانی که اقدام به وقت سفارت آلمان برای جاب آفر می کنیم، سفارت آلمان زمان دقیق نوبت متقاضی را مشخص خواهد کرد. به همین لازم است دقیقا در موعد مقرر به سفارت آلمان مراجعه کند. زیرا ترافیک کاری در سفارت آلمان بسیار بالاست و سفارت این کشور بر سر دقیق بودن زمان بسیار حساس است.

عموما برای ویزاهای بلند مدت مانند ویزای جاب آفر، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا نوبت فرد متقاضی برسد.

در بخشی از مقاله گفته شد که در بهترین حالت ممکن است 2 الی 4 ماه طول بکشد تا نوبت فرد فرا برسد. اما امروزه به دلیل آمار مهاجرت بالا به کشور آلمان، ممکن است نوبت فرد تا یکسال هم به طول بیانجامد.

بنابراین لازم است برنامه ریزی درستی در خصوص مهاجرت خود به آلمان انجام دهید. تا دچار مشکلات زمان بندی برای سفر و … نشوید.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان برای جاب آفر

"مدارک

برای انجام امور مربوط به وقت سفارت آلمان لازم است مدارک لازم تهیه و ارائه شود و در سایت سفارتخانه این کشور بارگزاری شود.

این مدارک از اهمیت زیادی برخوردار است و لازم است از مدت های قبل از فرایند وقت سفارت، اقدام به تهیه و ارائه آن شود.

از جمله مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت آلمان برای جاب آفر عبارتند از:

 • تهیه و تکمیل فرم درخواست ویزای جاب آفر آلمان
 • ارائه پاسپورت دارای اعتبار کافی
 • ارائه عکس در ابعاد استاندارد و مشخص شده
 • ارائه بیمه سلامت سفر
 • ارائه دعوت نامه شغلی یا همان نامه جاب آفر آلمان از کارفرمای آلمانی
 • ارائه گواهی مبنی بر تمکن مالی و توانایی مالی
 • ارائه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه گواهی مبنی بر سوابق شغلی در صورت وجود
 • ارائه گواهی مبنی بر عدم سو پیشینه

مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری چقدر است؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک آن کلیک نمایید.

چه شغل هایی می توانند از طریق جاب افر ویزای کاری آلمان دریافت کنند؟

چه شغل هایی می توانند از طریق جاب افر ویزای کاری آلمان دریافت کنند؟
چه شغل هایی می توانند از طریق جاب افر ویزای کاری آلمان دریافت کنند؟

کشور آلمان هر ساله با توجه به آمار هایی که از تعداد مشاغل در کشور خود به دست می آورد. لیستی از مشاغل را به سفارت های خود در سراسر جهان ارائه می دهد. زیرا از طریق پذیرش مهاجران نیاز های نیروی کاری خود را جبران کند.

بر اساس آخرین آمارها مشاغلی مانند نکته ای که در خصوص اشتغال در کشور آلمان باید ذکر کرد. این است که در کشور آلمان به دلیل وجود موقعیت های اقتصادی مختلف، مشاغل زیادی در این کشور وجود دارد که با کمبود نیروی کار مواجه است.

به همین دلیل دولت آلمان برای جبران کمبود نیروی کار خود، اقدام به پذیرش نیروی کار خارجی متخصص خواهد کرد و به آنان امتیازات ویژه ای ارائه می دهد.

از جمله مشاغلی که می توان به آن اشاره کرد که در کشور آلمان با کمبود نیرو مواجه است عبارتند از:

مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی الکترونیک، مهندس مخابرات، مهندس هوا و فضا، مهندس کامپیوتر، مهندس صنایع، مهندس شیمی ، مهندس عمران، مهندس صنایع و … .

علاوه بر رشته های فوق، مشاغل مربوط به تجارت و بیزینس، مشاغل مربوط به فناوری و …، از جمله رشته های پرتقاضا برای کار در آلمان محسوب می شود. که بسیاری از افراد می توانند در چنین حوزه های اقدام به دریافت نامه پذیرش شغلی از کارفرمای آلمانی شوند و در واقع جاب آفر آلمان را کسب کنند.

اکسپدایت چیست ؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک آن کلیک نمایید.

روش‌های دریافت جاب آفر آلمان

روش‌های دریافت جاب آفر آلمان
روش‌های دریافت جاب آفر آلمان

طبیعتا قبل از آنکه اقدام به وقت سفارت آلمان نماییم. لازم است در ابتدا پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای آلمانی دریافت کنیم که روش های مختلفی نیز برای پیدا کردن شغل و دریافت جاب آفر آلمان وجود دارد.

 از جمله روش های پر کاربرد، مراجعه به سایت های کاریابی آلمان است. بسیاری از کارفرمایان، برای جذب نیروی کار خارجی در چنین وبسایت هایی، آگهی شغلی منتشر می کنند.

همچنین استفاده از شبکه های اجتماعی هم می تواند در این موضوع کمک کننده باشد و با کارفرمایان مختلف ارتباط برقرار کرد.

از طرف دیگر، برخی افراد می توانند در صورت داشتن دوست یا آشنا در آلمان به آنها بسپارند که برای او شغل مناسب پیدا کنند. مدارک متقاضی را به نیابت از او به کارفرما ارائه دهند. که در صورت صلاحدید، کارفرما نامه جاب آفر آلمان را به فرد ارسال کند.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست مدت زمان جواب سفارت آلمان دیدن کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از روش های کار در آلمان یعنی جاب آفر آلمان پرداختیم. که از محبوبیت زیادی برخوردار است.

همچنین در ادامه مقاله به بررسی وقت سفارت آلمان برای جاب آفر پرداختیم و نکاتی را در خصوص نحوه دریافت وقت سفارت اشاره کردیم.

لازمه ورود به خاک آلمان برای اشتغال، حال به هر طریقی که باشد این است که ویزای کاری این کشور را از سفارت آلمان دریافت کرد.

از آنجایی که کشور آلمان از محبوبیت زیادی نزد ایرانیان برخوردار است. لازم است با آگاهی کامل و با شناختی درست و در زمان مناسب اقدام به مهاجرت به این کشور نمود.

در پایان توصیه می کنیم، آرایشگری در قطر را مطالعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top